REKOLEKCJE W DUCHU AFRYKAŃSKIM

W dniach 1-3 kwietnia odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne, które prowadził o. Eric Hounake Kossi należący do zgromadzenia Werbistów . Ojciec rekolekcjonista pochodzi z Togo w Afryce a od dziesięciu lat mieszka w Polsce. W ciągu trzydniowych rekolekcji ojciec Eric przybliżył nam kulturę i ducha swego kontynentu oraz nauczył piosenki w języku suahili. Z wielkim szacunkiem podchodził do naszego kraju i zwyczajów oraz pięknie mówił po polsku. Zrozumieliśmy ,jakie mamy szczęście mieszkać w dostatnim kraju, w którym panuje pokój. Wszyscy mamy nieograniczony dostęp do nauki i mamy zapewnione wygody, których długo jeszcze nie będą posiadać nasi bracia w Afryce.

Młodzież od razu znalazła z o. Erickiem wspólny język , chętnie podjęła z nim śpiewy, a ojciec oddawał nam tym samym ,przygrywając na bębenku , gdy nasze religijne piosenki śpiewała młodzież.

W tym roku grupa naszej młodzieży inaczej niż zazwyczaj zaangażowała się w rekolekcje, nie tylko poprzez granie i śpiew, ale przez animowanie wybranych piosenek, co zostało przyjęte z dużą radością. Dziękuję dziewczynom z IC , I B, IIA, IIB oraz Bartkowi Sienkiewiczowi i Wiktorowi Kulińskiemu. ,,Jeśli nasz Bóg jest przy nas ,już nic nas nie zatrzyma …”

rekolekcje1

rekolekcje2

rekolekcje3

rekolekcje4