Ciekawa Lekcja Przedsiębiorczości

Urząd Skarbowy to jedna z tych instytucji z którą do czynienia ma prawie każdy obywatel. Przed wizytą w takim urzędzie warto przyjrzeć się w jaki sposób on funkcjonuje i co można w nim załatwić. Aby się o tym dowiedzieć uczniowie klasy I B w ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości gościli na zajęciach panią Dorotę Kruk- kierownika referatu obsługi bezpośredniej Urzędu Skarbowego w Pajęcznie( na zaproszenie nauczyciela prowadzącego Anny Strzelczak) .

Pani Dorota mówiła że związku z zadaniami przewidzianymi w ustawie w Urzędzie Skarbowym załatwia się szereg różnych spraw. Najbardziej popularną i dotyczącą niemalże każdą osobę fizyczną jest złożenie deklaracji PIT (podatku dochodowego), którą trzeba złożyć do końca kwietnia następnego roku. Uczniowie podczas zajęć wypełniali deklarację ZAP-3 Zgłoszenie aktualizacyjne osoby fizycznej jako początek współpracy z Urzędem Skarbowym.

Pani Dorota podkreśliła , że zdecydowanie więcej obowiązków związanych z Urzędem Skarbowym mają przedsiębiorcy. Dla nich ta instytucja odgrywa wręcz kluczową rolę regulującą ich działalność.

Na zakończenie zajęć uczniowie zostali zaproszeni do Urzędu Skarbowego w Pajęcznie.

us6

us4

us2

us3