Matematyczne sukcesy

W dniu 28 maja 2019r. nasza młodzież z klas: IA, IB, IIA, IIB, IIC wzięła udział w IV Międzypowiatowym Turnieju Matematycznym, który w tym roku odbywał się w I LO w Wieluniu. Tak jak co roku w przygotowanie konkursu zaangażowana była również p. Czesława Knul – prezes Otwartej Pracowni Rozwijania Uzdolnień „Asymptota”. W turnieju oprócz naszych 15 uczniów zmierzyła się również młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z Wielunia, Łasku i Radomska, łącznie 53 uczniów. Uczestnicy w ciągu 60 minut rozwiązywali cztery zadania, na trzech różnych poziomach. Najlepsze wyniki naszych uczniów to:

Amelia Bernaś (kl. I A) – III miejsce na poziomie I

Wiktoria Lisiecka (kl. IIB) – I miejsce na poziomie II

Paweł Barczyk (kl. II A) – II miejsce na poziomie III

Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za trud związany z przygotowaniem się do turnieju i życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania pasji matematycznych!

potyczki1

potyczki2