16 października - Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października 2019 roku w samo południe tysiące uczestników w całej Polsce już po raz siódmy podjęło próbę pobicia Rekordu w Pierwszej Pomocy. Punktualnie o godzinie 12:00 w całej Polsce przez pół godziny trwała próba pobicia rekordu, w której udział wzięło aż 1 399 instytucji i aż 144 867 osób! Akcja organizowana jest pod patronatem WOŚP.

Także w naszej szkole młodzież podjęła wyzwanie i 50 uczestników bez przerwy przez pół godziny wykonywało pierwszą pomoc na 5 fantomach. Oprócz licealistów w akcji brały udział dzieci z klasy IIA i IIB ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pajęcznie wraz z wychowawczyniami : panią Pauliną Papierz i panią Agnieszką Popiel. Działania młodych ratowników koordynowali pan Sebastian Barczak i pani Bożena Szczerkowska – organizatorzy powiatowego sztabu WOŚP.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Fundacja WOŚP uczestniczy w nim od samego początku. Próba bicia Rekordu jest zatem świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych i najstarszych.

udzielanie pomocy1

udzielanie pomocy2

udzielanie pomocy3

Więcej zdjęć wkrótce w galerii