XIX DZIEŃ PAPIESKI W KAWIARNI KAROLA HACKENHUBERA

Dnia 17 października w naszej szkole obchodziliśmy XIX Dzień Papieski. Tegorocznym hasłem przewodnim były słowa „Wstańcie, chodźmy!”. Nawiązują one do ostatniej książki Jana Pawła II o takim samym tytule oraz zachęcają do podjęcia religijnej aktywności. W tym roku w sposób szczególny wspominamy I Pielgrzymkę Ojca Świętego do Ojczyzny (40-ta rocznica) i podejmujemy refleksję nad życiorysem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, którego proces beatyfikacyjny dobiega końca.

Dzięki zaangażowaniu uczniów ze Szkolnego Koła Caritas pod kierunkiem p. Agnieszki Kowalczyk i p. Beaty Koniecznej udało się już po raz kolejny otworzyć wadowicką kawiarenkę , w której zakupić można było pyszne kremówki, kawę lub herbatę, a także upieczone przez wolontariuszy ciasta i babeczki. W tej klimatycznej scenerii młodzież i nauczyciele wzięli udział w nietypowej lekcji otwartej poprowadzonej przez p. Agnieszkę Kowalczyk na temat „ Św. Jan Paweł II Wielki”.

Cały dochód z akcji przekazany został fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która powstała jako wyraz wdzięczności dla Papieża Polaka za jego posługę na rzecz Kościoła i Ojczyzny, a jej celem jest wspieranie uboższej młodzieży szkolnej i studenckiej.

Tego dnia odwiedził nas ks. proboszcz Łukasz Dybowski, który razem z p. dyrektor Sylwią Nowak - Miedzińską wręczył uczniom nagrody za udział w konkursie „Moje marzenie” zorganizowanym z okazji święta Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Nagrody otrzymali: Inga Szczepańczyk i Kamil Ziental z kl. I Kp, Wiktoria Lewandowska i Adam Mielczarek z kl. I Cg oraz Aleksander Miao z kl. IIIC.

Wspaniałym i niezwykle wzruszającym dopełnieniem tego dnia było wspólne odśpiewanie „Barki”, ulubionej pieśni naszego Ojca Świętego. Oby jak najdłużej pozostało w nas poczucie jedności, które udało się zbudować przy boku Wielkiego Papieża.

kawiarenka1

kawiarenka2

kawiarenka3

kawiarenka4

Więcej zdjęć wkrótce w galerii.