Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 8 listopada 2019 uczciliśmy w szkole 101-szą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klas I Ap i I Bg pod kierunkiem wychowawców pani Anny Majchrzak i pana Sebastiana Barczaka. Na początku uroczystości głos zabrała pani dyrektor Sylwia Nowak-Miedzińska, która podkreśliła znaczenie niepodległości i patriotyzmu, rozumianego dziś, w czasach pokoju, jako pielęgnowanie wzajemnego szacunku i zgody narodowej.

Następnie, w części artystycznej uczniowie w przedstawili polskie drogi do niepodległości w formie rysu historycznego, wierszy i piosenek.

W dniu 11 listopada 2019 r. społeczność naszej szkoły wzięła udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Poczet sztandarowy, uczniowie i nauczyciele uczestniczyli we mszy świętej za Ojczyznę w kościele NMP w Pajęcznie oraz w przemarszu ulicami miasta połączonym ze składaniem wiązanek w miejscach Pamięci Narodowej. Delegacja naszej szkoły złożyła wiązankę biało-czerwonych kwiatow pod tablicą upamiętniającą nauczycieli pajęczańskich szkół zamordowanych podczas II wojny światowej.

W godzinach popołudniowych na stadionie miejskim w Pajęcznie odbył się VI Bieg Niepodległości, w którym udział wzięli reprezentanci naszej szkoły, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wytrwałości i wyników!

swietoniepodleglosci2

swietoniepodleglosci3

swietoniepodleglosci4

swietoniepodleglosci5

swietoniepodleglosci6

swietoniepodleglosci7

swietoniepodleglosci8