„Wyrwani z niewoli” – wolni od nałogu, wolni od lęku. Spektakl profilaktyczny dla młodzieży

Uczniowie klas I Dp, I Bp, I Cp , I Kp w dniu 13 listopada 2019r. uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym i wysłuchali koncertu zespołu „Wyrwani z niewoli”, którego liderami są Jacek Zajkowski pseudonim „Heres” i Piotr Zalewski. Spektakl odbył się w hali sportowej przy SP nr 2 w Pajęcznie i został zorganizowany dzięki współpracy pajęczańskich szkół z Powiatową Komendą Policji w Pajęcznie i Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pajęcznie.

W czasie koncertu wykonawcy mówili o wartościach, które powinny być ważne dla każdego młodego człowieka. Wyjątkowość koncertu polegała na tym, że oprócz muzyki hip-hop, uczniowie usłyszeli również „świadectwa” członków zespołu, czyli tego, co przeżyli będąc nastolatkami. Piotr i Jacek z niezwykłą otwartością opowiadali o tym, jak łatwo zejść na złą drogę i ulec nałogom. Jednocześnie, w sposób bardzo czytelny i bezpośredni uświadamiali, jak wyrwać się z uzależnień i stać się dobrymi, wartościowymi ludźmi. Liderzy zespołu poruszyli również temat hejtu, budowania relacji oraz szacunku do samego siebie.

Podczas spektaklu młodzi widzowie bardzo żywo reagowali na słowa prowadzących, śpiewali wraz z nimi a na zakończenie podzielili się swoimi odczuciami. Najodważniejsi spośród widzów opowiedzieli o swoich trudnych przeżyciach i twierdzili, że takie spotkania, rozmowy i koncerty są im bardzo potrzebne, pomagają radzić sobie z trudnościami, nawiązywać relacje, doceniać siebie i innych.

Głównym organizatorem koncertu była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pajęcznie. Obecni na koncercie byli również współpracujący ze szkołami funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie. Koncert sfinansowano ze środków przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

wyrwanizniewoli1

wyrwanizniewoli2

wyrwanizniewoli3

wyrwanizniewoli4