Przegląd Pieśni Patriotycznych

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie Pieśni Patriotycznych organizowanym przez RCRKiT w Działoszynie. Przegląd odbył się 15 listopada 2019r. w Pałacu Męcińskich, uczestniczyło w nim kilkudziesięciu uczniów ze szkół podstawowych i średnich powiatu pajęczańskiego. Przegląd, jako gospodarz wydarzenia, otworzyła pani Renata Błasiak – dyrektor RCRKiT, następnie młodych wykonawców wraz z opiekunami powitał pan Zbigniew Gajęcki – starosta powiatu pajęczańskiego, pełniący patronat nad tym wydarzeniem kulturalnym.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy I Ap : Julia Ostrowska, która wykonała utwór „Miejcie nadzieję…”, Oliwia Górecka, Amelia Sobera, Magdalena Mentek - Cieślicka, które wraz z Julią Ostrowską zaśpiewały „Rotę”. Wystąpił także uczeń klasy I Bp Szymon Dąbrówka.

Przegląd dostarczył wszystkim widzom i uczestnikom prawdziwych wzruszeń. Godny docenienia był zarówno poziom artystyczny, jak i szczere zaangażowanie najmłodszych uczestników. Po zakończeniu występów uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowym pendrivem i słodyczami oraz zaproszeni na słodki poczęstunek.

przeglad1

przeglad2

przeglad3

przeglad4