Fiskus nie taki straszny

W dniach 18, 19 i 20 listopada 2019 roku, w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości prowadzonych przez p. Annę Strzelczak odbyły się spotkania uczniów klas I Ag, IBg, IDg z pracownicami Krajowej Administracji Skarbowej z Urzędu Skarbowego w Pajęcznie.

Podczas wizyty zostały przybliżone najważniejsze zagadnienia z zakresu podatków, począwszy od ich historii, skończywszy na zadaniach Krajowej Administracji Skarbowej. Uczniowie poznali podstawowe pojęcia związane z tym tematem i przekonali się, że wcale nie jest to tak skomplikowane, jak się wydaje. Po sprawdzeniu ilości przyswojonych informacji poprzez rozwiązanie krzyżówki, uczniowie zostali nagrodzeni cukierkami i zaproszeni do zrobienia pamiątkowych zdjęć uwieczniających spotkanie.

Karolina Fronczyk IBg

us1

us2