Dzień Patrona Szkoły

W dniu29.11.2019 r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły - to święto, które na stałe wpisało się w tradycję naszej szkoły i w roku szkolnym 2019/2020 odbywa się już po raz dwudziesty ósmy. Zgodnie z tradycją uczniowie mogą pokazać szkolnej publiczności swoje niezwykłe talenty. To bardzo ważny dzień w życiu szkolnej społeczności, ponieważ ukazuje, że uczniowie w naszej szkole są sobie równi i mają takie same prawa, a wśród młodzieży są osoby niezwykłe, które nie myślą tylko o sobie, ale również wykazują się wielką empatią i chęcią pomocy.

W przemówieniu rozpoczynającym uroczystość z okazji Dnia Patrona pani dyrektor Sylwia Nowak- Miedzińska powiedziała, że w tym roku obchodzimy jubileusz 70 – lecia naszej szkoły. Podkreśliła jak ważna dla całej społeczności była chęć tworzenia jaką wykazał pierwszy dyrektor – pan Stanisław Harciarek. Dzięki Niemu oraz pracy kolejnych dyrektorów i nauczycieli Zespół Szkół ma dziś tak bogatą i niezwykłą tradycję. Pani dyrektor podkreśliła, że dzisiejsze obchody: Dzień Patrona i koncert jubileuszowy inaugurują Rok Jubileuszowy. Dla uczczenia powstania szkoły cała społeczność szkolna wraz z absolwentami będzie uczestniczyć w różnych wydarzeniach okolicznościowych, takich jak: spotkania z absolwentami, wystawy, koncerty.

Od 1993 roku przyznawana jest w szkole nagroda Top Friend. To szczególna nagroda, bo przyznają ją sami uczniowie i tylko jednej osobie, która wyróżnia się szlachetnością, altruizmem i wytrwałością w rozwijaniu swych talentów. W części oficjalnej Dnia Patrona pani dyrektor wręczyła nominacje do nagrody Top Friend, które otrzymali:

üKarolina Kraska III B

üPaweł Sienkiewicz III D

üBartosz Sienkiewicz II A

üJulia Dymek II B

üEmilia Wawrzak II C

üWiktoria Ciemcioch II D

dzienpatrona1

Wręczony został również list gratulacyjny stypendyście Prezesa Rady Ministrów Pawłowi Barczykowi z klasy III A.

Zostały również wręczone nagrody w konkursach:

„Wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza”

I miejsce Zofia Mazur II D

II miejsce Weronika Koszela I CP

III miejsce Julia Wawrzyniak II D

„Konkurs plastyczny z okazji święta Patrona Szkoły”

I miejsce Amelia Bernaś II A

II miejsce Paweł Barczyk III A

III miejsce Marta Bandura II D

dzienpatrona2

Wszystkim nagrodzonym oczywiście serdecznie gratulujemy!

Po części oficjalnej przyszedł czas na to, na co młodzież czekała najbardziej – czyli Przegląd Twórczości Młodych. Przegląd prowadziły Wiktoria Ciemcioch oraz Monika Kowalczyk. W tym roku mogliśmy podziwiać wiele niezwykłych występów. Każdy z nich był wyjątkowy i niezwykły. Każdy porwał publiczność. Każdy nagrodzony został oklaskami.

W „Przeglądzie Twórczości Młodych” udział wzięli:

üAmelia Bernaś II A– praca plastyczna

üNadia Koperska II A- praca plastyczna

üHubert Derek II A– praca plastyczna

üMiłosz Kucharski IIA – praca plastyczna

üNatalia Kaczmarek IIIC – praca plastyczna

üJulia Ostrowska I AP zaśpiewała utwór „Wracam do domu” z repertuaru Justyny Steczkowskiej

üBartosz Sienkiewicz II A – zagrał utwór Fryderyka Chopina pt. „Grande Valse Brillant”.

üSandra Szczepaniak I BP zaśpiewała utwór „Małe em” Diany Ciecierskiej oraz zagrała na skrzypcach utwór pt. „Kołysanka”

üMilena Bujak I DG, Kamila Soboń II C, Aleksandra Bęben II C, Witold Szunejko IIIC – zagrali na instrumentach dętych

üSzymon Dąbrówka I BP - zaśpiewał utwór „Nie chcę więcej” Michała Bajora

üIgor Gołębiowski I BG – zaśpiewał własne utwory: „Rosyjska ruletka” oraz „Zabawki”.

üNatalia Opołczyńska II Azagrała„Nuvole Bianche” Ludovica Einaudiego oraz wystawiła prace plastyczne

üPaweł Barczyk III A zagrał na perkusji „Hopes and Dreams Toby Fox” oraz wystawił prace plastyczną

üKornelia Kruczek IBP zaśpiewała utwór „Tych lat nie odda nikt” Ireny Santor

üNatalia Kowalska III B, Wiktoria Lisiecka III Boraz Jakub Michalak III Bwykonali utwór„Pastempomat” Dawida Podsiadło

üBartek Sienkiewicz i Paweł Sienkiewicz wykonalijazzową improwizację

üJulia Bednarek IBGzaśpiewała utwór„Uchylone drzwi”.

üPatrycja Kowalczyk IBG zagrała na pianinie- „Compatine d’un Autre Été: L'après – Midi” Yann’a Tiersen’a oraz Polonez g-moll Fryderyka Chopina. Monika Kowalczyk „Marsz Radetzkiego” Johanna Straussa.

Część oficjalną prowadzili Kinga Misiak oraz Szymon Gliga. Dekorację wykonały uczennice klasy II A: Amelia Bernaś, Joanna Drabik oraz Natalia Opołczyńska. Nad przebiegiem święta czuwały panie: Anita Skorupska-Bernaś, Monika Lewandowska i Iwona Gołębiowska. Wszyscy Artyści otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

dzienpatrona3

dzienpatrona4

dzienpatrona5

dzienpatrona6

dzienpatrona7

dzienpatrona8

dzienpatrona9

Więcej zdjęć w galerii. Fotografował Maks Dalecki.