Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas prowadzili kiermasz domowych ciast i wykonanego własnoręcznie rękodzieła, który jak zawsze cieszyło się dużą popularnością wśród kupujących i obserwatorów. Nad przygotowaniem świątecznych ozdób czuwała p. Beata Konieczna. Nowi członkowie z klas pierwszych , zarząd SKC, opiekunowie SKC: p. Agnieszka Kowalczyk i s. Urszula Porwit wraz z p. dyrektor Sylwią Nowak – Miedzińską uczestniczyli w szkoleniu z dyrektorem Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, ks. Pawłem Dzierzkowskim. W trakcie spotkania pierwszoklasiści otrzymali legitymacje SKC i zapoznali się z historią wolontariatu. Uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty promujące ideę pomagania oraz wystawę zdjęć ostatnich akcji dobroczynnych.

Mamy nadzieję, że dzisiejszy dzień przypomni wszystkim, że „miłość jest jedyną rzeczą, która się mnoży, kiedy się ją dzieli”.

„Jestem bardzo zadowolona z dzisiejszego dnia. Było super! Spotkanie z księdzem było wartościowe i otworzyło nam oczy na wiele aspektów wolontariatu”(Marta ,ucz. kl. I Cg)

wolontariat1

wolontariat2

wolontariat3

wolontariat4

wolontariat5

wolontariat6