Spotkanie z absolwentką naszej szkoły – Sandrą Nitą

12 lutego odbyło się spotkanie z absolwentką naszej szkoły, Sandrą Nitą, która obecnie studiuje pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Sandra przeprowadziła warsztaty pt. : Depresja. Rozumiesz – Pomagasz w klasie I Dp liceum. To ważny temat, ale jednak nadal tabu. Młodzież zaangażowała się w zajęcia i z zaciekawieniem słuchała naszej absolwentki. Uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą na temat depresji poprzez aktywizujące metody pracy w grupach. Ponadto obejrzeli dwa krótkie filmy o depresji oraz dowiedzieli się gdzie i w jaki sposób szukać pomocy.

Wypowiedzi uczennic ( na gorąco po zajęciach ):

Uważam, że warsztaty zostały bardzo dobrze zorganizowane pod względem poruszanych tematów. Pojawiły się wszelkie stereotypy o osobach chorych na depresję, jak i fakty. Zwalczanie bagatelizacji chorób psychicznych jest bardzo potrzebną sprawą w dzisiejszych czasach, na warsztatach mieliśmy możliwość angażowania się i wypowiadania przez osoby, które się z tym nie zetknęły, a także te, które miały ,,przyjemność”.

„Sama prowadząca była niezwykle ciepłą osobą, dzięki czemu mogliśmy się bez problemu otworzyć. Bardzo spodobały mi się takowe warsztaty i liczę, że pomogą się otworzyć nie- jednej osobie na takie problemy.”

„ Podobało mi się takie spotkanie, fajnie by było, gdyby było ich więcej”.

Anita Skorupska-Bernaś

snita1

snita2

snita3

snita4