Kinga Mielczarek laureatką drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Żołnierze Wyklęci...

04 marca w Jednostce Wojskowej 15. Brygady Wsparcia Dowodzenia odbył się finał regionalny Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę” zorganizowanego przez biuro Posła na Sejm RP Piotra Polaka reprezentowanego przez dyrektor biura poselskiego, radną województwa łódzkiego panią Dorotę Więckowską.

Do prac komisji konkursowej został zaproszony nasz kolega pan Cezariusz Mostowski.

W tym etapie wzięło udział 46 uczniów szkół średnich z powiatów : sieradzkiego, zduńskowolskiego, wieluńskiego, wieruszowskiego i pajęczańskiego.

Uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań dotyczących życiorysów „wyklętych”. Poziom wiedzy na tym etapie konkursu był bardzo wyrównany co świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu uczniów i silnej konkurencji.

Naszą szkołę reprezentowała piątka uczniów pod opieką pana Cezariusza Mostowskiego i pana Adama Klimczaka.

Patrycja Kowalczyk z klasy I Bg

Kinga Mielczarek z klasy IDp

Wiktor Kowalski z klasy IDg

Aleksander Mońka z klasy IDp

Kacper Popiel z klasy IDp

Decyzją komisji konkursowej do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się sześciu laureatów w tym Kinga Mielczarek która zajęła czwarte miejsce. Finał konkursu odbędzie się 30 marca 2020 roku w Łodzi.

Uczniowie w oczekiwaniu na wyniki odwiedzili salę tradycji 15 SBWD oraz mogli sprawdzić się w boju podczas ćwiczeń na symulatorze strzeleckim ŚNIEŻNIK a także posilić się wojskową grochówką serwowaną przez kuchnię polową jednostki.

wyklecisieradz1

wyklecisieradz2

wyklecisieradz3

wyklecisieradz4

wyklecisieradz5

wyklecisieradz6