"O Diamentowy Indeks AGH" - fizyka

W tym roku szkolnym nasi uczniowie Paweł Barczyk i Mateusz Lewandowski z klasy III A wzięli udział w XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie "O Diamentowy Indeks AGH". Z dumą chcę poinformować, że obaj zostali finalistami tej olimpiady. Jest to wielki sukces naszych uczniów, potwierdzili oni swoje bardzo wysokie umiejętności i wiedzę z fizyki. Konkurencja w tego typu olimpiadach jest bardzo duża a zadania, które musieli rozwiązać trudne. Jednak to właśnie uczniowie naszego Zespołu Szkół pokonali swoich rówieśników z całej Polski, zwłaszcza z dużych miast i znaleźli się w ścisłym gronie finalistów. Jest to kolejny sukces naszych uczniów w tej fizycznej olimpiadzie ponieważ w roku poprzednim nasza uczennica Patrycja Sobantka została laureatką.

Zachęcam uczniów klas ósmych szkół podstawowych by wybrali nasz Zespół Szkół im H. Sienkiewicza, bo tu mogą rozwijać swoje talenty i zainteresowania w każdej dziedzinie naukowej i artystycznej. Dowodzą tego sukcesy naszych uczniów w konkursach i olimpiadach ogólnopolskich. Wybór naszej szkoły jest gwarancją Waszego sukcesu.

Chciałam jeszcze podziękować Pawłowi i Mateuszowi za wysiłek, cierpliwość i czas poświęcony na przygotowanie do olimpiady. Cieszę się, że mogłam ich wspierać w tej trudnej drodze do sukcesu.

Beata Haładaj

zaswiadczenieAGH PBL

zaswiadczenieAGH ML

diamentowyindeksAGH  fiz