Akcja charytatywna Szkolnego Koła Caritas "Pomoc dla oddziału covidowego"

„Zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie”
św. Matka Teresa z Kalkuty

Sytuacja, w jakiej przyszło przeprowadzać naszą adwentową akcję była bardzo nietypowa. Nie mogliśmy widzieć się w klasie ani na szkolnym korytarzu, by nawzajem mobilizować się do działania. Brakowało nam szkolnej choinki, naszych „słodkich czwartków” i kiermaszu rękodzieła. Postanowiliśmy jednak nie złożyć broni i pomimo trudności zrobić coś dobrego, gdyż naokoło nas nadal są chorzy, biedni i potrzebujący.

Święta Bożego Narodzenia to czas wśród bliskich, którym życzymy zdrowia. Niestety panosząca się pandemia psuje niejednym wspaniałe plany na święta. W związku z tym podjęliśmy niełatwe wyzwanie, by pomóc tym wszystkim, których bezpośrednio dotyka ciężki trud związany z covidem. Wolontariusze SKC ZS Pajęczno przeprowadzili zbiórkę rękawiczek jednorazowych, maseczek, środków dezynfekujących oraz artykułów potrzebnych przy pielęgnacji chorych. Zbiórka odbyła się na rzecz oddziału covdowego Szpitala Powiatowego w Pajęcznie.

W miniony piątek zakończyliśmy naszą adwentową akcję. Zebraliśmy m.in. 2390 sztuk rękawiczek jednorazowych, 219 maseczek, 53 sztuk chusteczek nawilżanych, 250 sztuk chusteczek higienicznych, 6,5 l żelów antybakteryjnych, 6,2 l środków pielęgnacyjnych, 160 sztuk papieru toaletowego, 88 sztuk ręczników papierowych, oliwki, sudocrem i wiele innych. Po spakowaniu wszystkich artykułów do pudeł nastąpiło przekazanie darów na ręce dyrektor szpitala. Następnie wyruszyliśmy z podziękowaniami do sklepów Intermarche i Polomarket, w których odbywała się zbiórka.

Dziękuję wszystkim darczyńcom oraz zaangażowanym wolontariuszom w akcję, szczególnie klasie Ic.

Agnieszka Kowalczyk
Opiekun SKC

adwent1

adwent2

adwent3

adwent4

adwent5

adwent6

adwent7

adwent8