Walentynki - relacja

 

Wyjątkowy, romantyczny dzień – piątek 12 lutego. Na trzeciej i piątej godzinie lekcyjnej odbył się w szkole przez panią Iwonę Gołębiowską i uczniów koncert Sousles toits de Paris Pod dachami Paryża. ( To część koncertu, który wcześniej został zaprezentowany w kinie Świteź w Pajęcznie i oczarował zebranych na nim.) Piosenkom towarzyszył pokaz multimedialny przedstawiający sceny z ulic tego Miasta Zakochanych.. Wykonawcy śpiewali różne teksty, znanych piosenkarzy, oczywiście po francusku. Były też wśród nich  te, które  zawierały motyw miłości , a to okazało się niezwykle ważne , gdyż piątek ten to nie tylko ostatni dzień w szkole przed feriami, ale także szkolne Walentynki. Wszystko jakby w myśl słów Ludwika van Beethovena „Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety”. Dobrze spisywała się poczta walentynkowa. W tym roku niezwykła, bo kartki dla zakochanych wykonały własnoręcznie uczennice. Każda  kartka inna, każda niezwykła, każda najpiękniejsza. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie Klaudiusza Ostrowskiego. Kwota jaką udało się zebrać dzisiaj to 752, 50 zł. Akcja nadal trwa. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji akcji charytatywnej, poczty walentynkowej oraz koncertu dziękujemy i gratulujemy.

 

koncert3a

Tomasz Bednarski Ic „Gitan” Garou

 

koncert8a

Magdalena Gruszka IIIc „ Pour un flirt avec toi” Michel Delpech

 

koncert10a

Kinga Młynarska Ic „T’es Parti” Shy’m

 

koncert12a

Asia Andrysiak Ic  „ Et si tu n’existais pas” Joe Dassin

 

koncert13a

Marta Styczyńska IIIb  „ Padam Padam” Edith Piaf

 

koncert41a

Karolina Wojtal IId i Emil Piekarz IIc „Le balcon” Romeo et Juliette

 

koncert22a

Aleksandra Boczek IIIc „ la vie en rose” Edith Piaf

 

koncert26a

Tomasz Bednarski Ic, Emil Piekarz IIc i Łukasz Telecki IIIf „Belle” Notre Dame de Paris

 

koncert30a

Sandra Bęben IIc “Non, je ne regrette rien”Edith Piaf

Więcej zdjęć autorstwa Patrycji Prudlak znajdziecie w galerii.