Turniej 2014/2015

Dnia 19 lutego 2015 r. w naszej szkole odbyła się akcja krwiodawstwa Czerwonego Krzyża ,,Młoda krew ratuje życie ", zorganizowana m. in. przez Panią Agnieszkę Kowalczyk i wspierana przez Panią Dyrektor Iwonę Stefanek. Aż dwudziestu siedmiu uczniów naszej szkoły i 3 osoby spoza szkoły potencjalnie uratowało komuś zdrowie lub życie oddając 450ml własnej krwi, za co
z całego serca bardzo dziękujemy !

Oto oni:

Klasa III A: Sonia Słomian, Michał Szajkowski;

Klasa III B: Patryk Szczypiór, Daria Szmyt, Magdalena Jędrzejewska;

Klasa III C: Dawid Klimczak, Kinga Mordal, Katarzyna Gralińska;

Klasa III D: Karolina Pietrzyk, Anna Szczypiór , Gabriel Gałka;

Klasa III E: Mateusz Kula, Bartosz Żak;

Klasa III F: Patrycja Rusajczyk;

Klasa III G: Jaonna Barańska, Agata Papierz, Kinga Jura, Martyna Popiel;

Klasa III H: Dominika Kijańska, Sylwia Wojtan, Mateusz Kula, Katarzyna Sierszeń, Aleksandra Nowak, Grzegorz Bednarski;

Klasa III L: Adam Lewandowski , Adam Piątek;

Klasa IV H: Aneta Witosik

 

To jednak nie wszystko. Część osób, którzy się zgłosili nie przeszła weryfikacji. Kryteria są ściśle określone. Dyskwalifikujący może okazać się nawet katar sprzed tygodnia, wizyta u stomatologa czy przyjmowanie aspiryny. Z podobnych przyczyn te osoby nie mogły oddać krwi:

Maria Grabas, Dominika Czernecka, Roksana Kasprzyk, Patrycja Wielgosik, Paulina Jasek, Monika Melka, Aneta Krysztofek, Kamil Zieliński, Dawid Mielczarek, Izabela Zając, Andrzej Bojór, Izabela Sojda, Monika Kotynia, Patrycja Urbańska , Karolina Ziejewska, Weronika Rajtarska, Monika Urbańska, Klaudia Drab, Klaudia Biała, Justyna Komorowska, Agata Bojór.

Jednak z pewnością ich dobre chęci zostaną docenione, a być może już w niedalekiej przyszłości znowu będą mieli okazję oddać krew. Całą akcje nadzorowała Pani Agnieszka Kowalczyk, udostępniała ona także osobom zainteresowanym dodatkowe materiały i nagłaśniała całą akcję. Można śmiało powiedzieć, że tak wielki odzew i chęć poświęcenia się uczniów naszej szkołyjestjejogromnązasługą.

ZOSTAŃ HONOROWYM DAWCĄ KRWI – PODARUJ INNYM CZĄSTKĘ SIEBIE

krew02.15a

krew02.15b

krew02.15c


Oddanie krwi w celu ratowania ludzkiego życia jest przejawem solidarności chrześcijańskiej i naśladowaniem miłości Boga do ludzi. Jest to dar samego siebie i przejaw „kultury życia”.
Jan Paweł II

W dniu 9.X.2014r. w Zespole Szkół w Pajęcznie zorganizowano akcję honorowego krwiodawstwa. W akcje włączyło się ok. 70 uczniów z czego krew oddało 35 osób. Wszystkim, którzy podzielili się cząstką siebie – oddali krew, pragniemy serdecznie podziękować za odwagę i świadectwo postawy miłości bliźniego. Podziękowania kierujemy również tym wszystkim, którzy się zgłosili, a z różnych powodów nie mogli oddać krwi, za ich szczere chęci. Ufamy, że następnym razem podejmą to wyzwanie. Oprócz uczniów krew oddawali też mieszkańcy naszego miasta. Dziękujemy Im za ten dar złożony czy to honorowo, czy w ramach pomocy konkretnej osobie, która zwróciła się o pomoc w takiej formie dla ratowania życia. Pragniemy podziękować też pani dyrektor Iwonie Stefanek, za życzliwość i otwartość w kwestii pomocy bliźniemu w tak doraźny i osobisty sposób. Akcją kierowała pani Agnieszka Kowalczyk.

Krew oddali:

Kl. II c

Katarzyna Gralińska

Kl. III a

Daniel Wolnowski

Kl. III b

Paweł Filocha
Roksana Kasprzyk
Patryk Szczypior
Magdalena Jędrzejewska

Kl. III c

Kinga Bęben
Łukasz Bożek
Dawid Klimczak
Monika Melka
Daria Rabęda
Patrycja Wielgosik

Kl. III d

Anna Szczypiór

Kl. III e

Mateusz Stawiak
Izabela Sojda
Monika Kotynia
Patrycja Urbańska
Mateusz Kula
Michalina Janus

Kl. III f

Ewa Kozłowska
Patrycja Rusajczyk
Karolina Ziejewska

Kl. III g

Martyna Leszczyk
Kinga Pingot
Agata Papierz
Martyna Popiel

Kl. III h

Grzegorz Bednarski
Mateusz Kotyla
Dominika Kijańska
Aleksandra Nowak
Sylwia Wojtan

Kl. III l

Paulina Rozumek

Kl. IV h

Klaudia Pawełoszek
Paulina Popiel
Wioletta Prukacz

Nie sposób nie wspomnieć uczniów, którzy przeszli czasochłonną i stresującą weryfikację, a nie zostali tym razem zakwalifikowani do oddania krwi, a byli to : Mateusz Pęciak, Grzegorz Kotynia ,Michał Szajkowski (III a), Marta Kosowska , Michał Kopera (III b), Piotr Binek , Klaudia Lipertowicz , Kinga Mordal , Patrycja Zjawiona (III c), Gabriel Gałka, Izabela Zając (III d), Wiktoria Jura , Kinga Puławska (III e), Angelina Cieśla, Marita Pazera, Barbara Walasińska (III f), Damian Kozłowski, Krystian Tasarz , Karina Rozumek , Katarzyna Sierszeń (III h), Oktawia Kopeć (IV h).
Naszym fotografem była Karolina Pietrzyk z klasy III d.

Opracowali:
ks. Paweł Górecki,
Agnieszka Kowalczyk

krew2014a

krew2014b

krew2014c