Ćwiczenia wzmacniające z wykorzystaniem gum oporowych.

Gumy oporowe to fantastyczne narzędzie do ćwiczeń, z którym jesteś w stanie wykonać pełnowartościowy trening wzmacniający. Zaproponujemy Wam kilka ćwiczeń z wykorzystaniem tego oto narzędzia.

Ćwiczenie na silne ramiona

Umieść gumę pod stopami i stań w rozkroku na szerokość bioder. Chwyć taśmę i zginaj ręce w stawie łokciowym. Pamiętaj, by trzymać łokcie blisko tułowia, plecy proste.

Ćwiczenie angażujące mięśnie ud i pośladków

Ustaw się w klęku podpartym, gumę umieść na udach. Spróbuj odwodzić nogę ugiętą w kolanie do boku.

Ćwiczenie angażujące mięśnie ud i pośladków

Umieść gumę na wysokości ud. Połóż się na plecach i zegnij nogi w kolanach. Unieś biodra do góry, ciężar ciała na piętach, pośladki napięte. Trzymaj biodra w tej pozycji przywodząc i odwodząc kolana.

Ćwiczenie na wzmocnienie pasma biodrowo-piszczelowego

Połóż się na boku, taśma na wysokości ud. Klatka piersiowa otwarta, brzuch spięty, nogi zgięte wysunięte lekko do przodu, stopy złączone jak na zdjęciu. Odwodzimy górna nogę. Podczas tego ruchu pamiętaj, aby biodro było stabilne. Powoli unoś i powoli opuszczaj kolano. Pamiętaj, aby nie odkładać kolana do końca.

Ćwiczenie na mięśnie brzucha

Usiądź i pochyl się lekko do tyłu. Umieść taśmę na wysokości śródstopia i połóż dłonie za głową. Wykonuj ruchy skrętne tułowiem, z jednoczesnym przyciąganiem raz jednego, raz drugiego kolana do klatki piersiowej. Pamiętaj, aby plecy były proste.

Ćwiczenie angażujące mięśnie nóg

Wykorzystaj dwie taśmy: jedną umieść nad stawem skokowym, drugą nad kolanami. Pochyl się lekko do przodu i wykonuj energiczny marsz.

Ćwiczenie na mięśnie głębokie brzucha

Ustaw ciało w linii prostej na przedramieniu, drugą rękę połóż na biodrze. Guma na wysokości ud, unieś nogę do góry. Utrzymaj pozycję. Ćwiczenie to wzmacnia mięśnie głębokie brzucha.