Wydarzenia, Spotkania z absolwentami

Spotkanie z absolwentami naszej szkoły.

W dniach 27 lutego i 23 marca gościliśmy w murach zespołu szkół absolwentów naszej szkoły. Pierwsze spotkanie było z absolwentem technikum ekonomicznego Kamilem Swędrakiem, który przyjechał z Katowic, gdzie obecnie pracuje i mieszka. Kamil Swędrak uczniom przybliżył temat „ sens inwestowania w siebie”. Młodym ludziom zwrócił uwagę na potrzebę ustawicznej pracy nad sobą , inwestowania w siebie. Jak ważne jest wykształcenie dobra znajomość języków obcych. Mówił o swojej pracy, jak osiągnął sukces zawodowy pomimo młodego wieku. Kamil kończy informatykę na Uniwersytecie Łódzkim wydział matematyki i informatyki . Pracuje w amerykańskim koncernie Rockwell Automation, który zajmuje się automatyką przemysłową na stanowisku młodszego inżyniera. Ponadto , cały czas podnosi swoje kwalifikacje i certyfikaty np. inżyniera sieciowego CISCO, czy kursy z Native Spiakerem z języka angielskiego. Podczas spotkania wspominał czas spędzony w technikum ekonomicznym.

Drugie spotkanie odbyło się z Moniką Mielczarek absolwentką naszego liceum rocznik 96. Monika Mielczarek przeprowadziła wykład dla klas technikum, oraz dla zainteresowanej młodzieży „ Inwestowanie pieniędzy”. Ukończyła Uniwersytet Opolski filologię polską i rosyjską oraz język biznesu. Obecnie pracuje w PKO we Wrocławiu jako starszy menager, gdzie skutecznie wykorzystuje swoje wcześniej zdobyte umiejętności. 

E. Mistygacz

spotkanie2b

spotkanie2a

Święto Komisji Edukacji Narodowej – 15.10.2014 rok

15 pażdziernika nasza szkoła  przeżywała historyczne wydarzenie - uroczystości poświęcone upamiętnieniu 65-lecia szkoły zostały połączone z przekazaniem szkole przez Stowarzyszenie Absolwentów historyczny sztandar szkoły. 

Sala gimnastyczna wypełniła się zaproszonymi gośćmi, których powitała pani dyrektor- Iwona Stefanek. Wśród nich nie zabrakło Starosty Powiatu Pajęczańskiego- pana Jana Rysia, prezesa Stowarzyszenia Absolwentów, obecnego wicestarosty - pana Jacka Lewery, radnej Sejmiku Wojewódzkiego- pani Iwony Koperskiej, dyrektorów szkół z naszego powiatu. Najważniejszymi gośćmi w murach szkoły byli Ci, którzy poświęcili jej wiele lat życia – emerytowani nauczyciele, dawni dyrektorzy szkoły, absolwenci,emerytowani pracownicy obsługi i administracji.

Na uroczystości nie mogło zabraknąć uczniów i ich rodziców – tak ważnych ludzi w życiu szkoły. Przedstawicielka Rady Rodziców i zarazem jej przewodnicząca pani Mariola Młynarska podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud, pracę, życzyła osiągnięcia szczytnych celów w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Najważniejszy moment tej uroczystości to przekazanie szkole przez Stowarzyszenie Absolwentów historycznego sztandaru Szkoły Powszechnej w Pajęcznie, którego twórca- pan Stanisław Harciarek- był założycielem naszej szkoły. Honorowy Członek Stowarzyszenia Absolwentów pan Jan Pęciak przybliżył historię sztandaru, a fundatorzy renowacji sztandaru wbili pamiątkowe gwoździe. Pośród nich byli:
1) pani Józefa Harciarek- żona założyciela naszej szkoły
2) pani Janina Popiel – żona Wacława Popiela, który przechowywał sztandar
3) pani Beata Rosa - córka założyciela szkoły—w jej imieniu pamiątkowy gwóźdź wbiła jej siostra- paniMałgorzata Matusz
4) pani Jolanta Harciarek –córka założyciela szkoły
5) panowie Kazimierz Bilski i Jan Charciarek – przedstawiciele Wspólnoty Gruntów Tabelowych w Pajęcznie
6) pan Jan Pęciak – Honorowy Członek Stowarzyszenia Absolwentów
7) pan Jerzy Usarek- absolwent szkoły- niestety nie udało mu się dotrzeć na uroczystość
8) pani Iwona Stefanek – absolwentka i obecna dyrektor ZS
9) pan Wojciech Marchewka- absolwent i w-ce przewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów
10) pan Jacek Lewera– Prezes Stowarzyszenia Absolwentów
11) pani Bożena Szczerkowska –absolwentka ZS i sekretarz Stowarzyszenia, pani Anna Strzelczak- absolwentka ZS i przewodnicząca komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia i pani Aleksandra Jurowska – skarbnik Stowarzyszenia Absolwentów

DE1

 

W podniosłej atmosferze ks.kanonik Stanisław Kosowski dokonał poświęcenia sztandaru; zabrał również głos- wspominając swoje czasy szkolne, podkreślił wagę obecności sztandaru w życiu ówczesnych uczniów. Następnie dokonano aktu przekazania historycznego sztandaru, który z rąk prezesa Stowarzyszenia Absolwentów pana Jacka Lewery powędrował przez ręce pani dyrektor Iwona Stefanek do społeczności Zespołu Szkół w Pajęcznie.

DE2

 

DE3

INDIE i NEPAL w 100 dni

Wyjątkowe spotkanie z Adamem Hałaczkiewiczem

absolwentem naszej szkoły, studentem psychologii –miłośnikiem poznawania świata!

Niecodzienne spotkanie odbyło się 23 czerwca 2014r. o godz. 10.45 w naszej szkole, uczestniczyli w nim uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół w Pajęcznie, a także słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wszyscy wysłuchali relacji z trzymiesięcznej wyprawy do Indii i Nepalu.

Więcej…

Pierwszy sztandar szkoły po dziesięcioleciach powróci do Zespołu Szkół w Pajęcznie !

W roku 2014 nasza szkoła świętuje 65-lecie swego istnienia. Ważnym elementem obchodów jest przekazanie szkole przez Stowarzyszenie Absolwentów ZS w Pajęcznie historycznego, pierwszego sztandaru szkoły. Sztandar wróci do szkoły podczas uroczystości jubileuszowych w dniu 14 października 2014r.

Zapraszamy do zapoznania się z historią sztandaru, osobą jego twórcy i apelem stowarzyszenia.

Więcej…

Spotkanie z poezją i malarstwem

W dniu 5 grudnia 2013r. odbyło się spotkanie młodzieży z absolwentkami naszej szkoły: panią Aleksandrą Otocką i panią Wiesławą Surmińską-Dłubak - maturzystkami z 1957 roku. Pani A.Otocka to autorka dwóch tomików wierszy: „Wiersze z prozy życia” i „Myśli posrebrzane”. Podczas spotkania zaprezentowane zostały obrazy pani Wiesławy Surmińskiej – Dłubak.

Więcej…

Więcej artykułów…